Bu Blogda Ara

17 Temmuz 2014 Perşembe

TEMMUZ 2014

Temmuz ayı öncesinde havaların serin gitmesiyle ilkbaharda pek verim alamadık sadece her zaman olduğu gibi arılarla zaman öldürdük bol bol  fakat cok süper yavru çoğalttık bu zaman zarfında.Şuan temmuz ayı itibariyle arılarımızı sürekli tuttuğumuz erezyon bölgesinden 25 km uzakta yaklaşık 800 dekarlık ayçiçeği ve 200 dekarlık tohumluk yonca bölgesine taşıdık yoğun bal gelişi var hatta bir kovanım sadece iki petekte sigara paketi kadar yavru alanı bırakmış kendine istikbalinden şüpheliyim J Çıtaların halini çekmeyi unutmuşuz ama bu şekle çok yakın..
Ana arıların değişim zamanı bal akımından hemen sonra hepsini değiştireceğim yılları doldu emektar kraliçelerin.
                                                    
Arılarımızı gördüğünüz ibrahimi in yaptırmış olduğu  yüksek fikir ürünü arı için yapılmış taşıma mini römorku ile yaptık.ee nasıl masraf edecez başka türlü …

                           

İlkbahar zamanı arılığa giderken dikkatsiz bir tavşan çiğneyecekti beni zavallı görmedi taki telefonun tuş sesine kadar.Videoda bizim tavşancık

                               Ramazan öncesi arkadaşlarla son yemeğimiz..

                       

                        

                       

                       

Bizim oğlan caneri yaz okuluna Karapınar Belediye Spor Klubüne dahil ettik.Fiyakalı poz vermiş kendileri.
                            

Ayçiçeğine taşınma öncesinde bu kanola tarlasına götürelim diye düşündük ama çiçekler biraz gecikmiş idi sonuç nasıl olurdu açıkçası onuda bilmiyordum.Fikri olan arkadaşların yorumlarınıda beklerim.

                           

1 yorum:

  1. Römork mükemmel olmuş, kullanımı nasıl? Trafiğe çıkılıyor mu? Almanya'da kullanan cok, Türkiye'de arıcılık yapacak olursam düsünüyorum böyle bir şey:)
    İyi Çalışmalar

    YanıtlaSil